СУПРОВІД І ЛІКУВАННЯ ДОРОСЛИХ ТА ДІТЕЙ З ПСИХІЧНИМИ РОЗЛАДАМИ НА ПЕРВИННОМУ РІВНІ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ

ОБСЯГ ДОПОМОГИ

В межах нового пакету лікар первинної медичної допомоги має надати пацієнту першу психологічну допомогу та скласти план ведення та лікування пацієнта в рамках своєї компетенції.
Важливим завданням для сімейного лікаря буде забезпечення оцінки психічного статусу пацієнтів. Лікар має оцінити клінічний стан пацієнта, зокрема його фізичний та психологічний стан, щоб виявити тривожні стани, депресії та інші розлади психічного здоров’я.
За потреби пацієнта направлять на проведення лабораторних та інструментальних досліджень або скерують за згодою пацієнта до лікаря психіатра для діагностики та встановлення діагнозу.
Лікар первинної ланки має супроводжувати такого пацієнта, а за відсутності позитивної динаміки направити на спеціалізований рівень медичної допомоги та взаємодіяти з лікарем-психіатром. У випадку, якщо ж пацієнт бажає тримати подальший зв’язок, то дистанційно підтримувати його при повторних спілкуваннях.
Також у межах цього пакету лікарі первинної медичної допомоги мають надавати психологічну підтримку членам родини, які доглядають за пацієнтом. Це дозволить зняти додаткову напругу в колі сім’ї та створити середовище для швидкого одужання пацієнта.

ПІДСТАВИ ДЛЯ НАДАННЯ ПОСЛУГ

  • самозвернення;
  • направлення від лікуючого лікаря для осіб із встановленим діагнозом F00-F99 «Психічні розлади».

УМОВИ НАДАННЯ ПОСЛУГ

Послуги за цим пакетом надаються амбулаторно та/або за місцем перебування пацієнта/пацієнтки (за рішенням лікаря ПМД).

У випадку, якщо пацієнту потрібна більш спеціалізована психологічна допомога, сімейний лікар буде скеровувати його до профільних фахівців у відділення психологічної реабілітації та у спеціалізовані психіатричні відділення.